Türkçe

SATIŞ SONRASI HİZMETLER

| Kaliteli hizmet anlayışı her adımda yanınızda...

Adblue
AdBlue, SCR motor teknolojisi ile kullanıldığı zaman zararlı egzoz gazlarını ( nitrojen oksit ) su buharı ve zararsız nitrojene dönüştüren bir sentetik üre solüsyonudur. Doğada ve suda çözünebilen, zehirli olmayan, renksiz bir solüsyon olan AdBlue DIN 70070 standardını karşılar. AdBlue, egzoz gazı emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olurken, dizel yakıt tüketimini de düşürmektedir.

Avrupa'da 2005 yılı itibariyle ticari dizel araçlarda Euro 4 (ve daha sıkı kurallar ile takip edecek Euro 5 } standartları gereği çevreyi kirleten egzoz gaz emisyonlarının hızla azaltılması gerekiyor. SCR ( Seçici Katalitik İndirgeme ) olarak bilinen teknoloji, Adblue katalizörünün kullanımıyla Euro 4 ve Euro 5 standartlarını karşılar.

Ulaşım ve nakliye sektöründeki faaliyetlerin büyük bir hızla büyümesi sera gazlarının artmasına sebep oluyor. Hava kalitesini iyileştirmek için, Avrupa'da 2005 yılı itibariyle zorunlu olan Euro 4 ve takip edecek Euro 5 yönetmelikleri gereği havayı kirleten egzoz gazlarının azaltılması gerekmektedir.

Adblue Euro 4 ve Euro 5 standartlarını karşılayan SCR'li dizel ticari araçlar için kullanılması zorunlu bir üründür.

AdBlue ÇALIŞMA SİSTEMİ
AdBlue, SCR motor teknolojisi ile kullanıldığı zaman zararlı egzoz gazlarını ( nitrojen oksit ) su buharı ve zararsız nitrojene dönüştüren bir sentetik üre solüsyonudur. Doğada ve suda çözünebilen, zehirli olmayan, renksiz bir solüsyon olan AdBlue DIN 70070 standardını karşılar.AdBlue Çalışma Sisteminin Avantajları
  • Daha az yakıt tüketir.
  • Düşük sülfürlü yakıta hassasiyeti daha azdır.
  • Düşük kül oranlı yağa hassasiyeti daha azdır.
  • Euro 4'ten Euro 5'e geçiş maliyeti daha düşüktür.
  • Yanma verimi artışından dolayı motorlarda güç ve tork artışı olur.
  • Motor ömrünü negatif yönde etkilemez.
DİĞER BAŞLIKLAR